Zprávy z akcí 2018

GIS       ČGF       Kalendář akcí     Zprávy z akcí     Letní soustředění

2018   2019   2020

VÁNOČNÍ POHÁR  17.12. 2018 Tradiční rozloučení kluků se sezonou proběhlo za účasti cvičenců, trenérů současných i minulých.

SGM MČR V POVINNÝCH SESTAVÁCH Brno Na přeborech republiky reprezentovalo Spartak šest chlapců v kategorii VS1. Nejlépe se vedlo Matyášovi Strakovi, Jeho výkon mu dopomohl ke 43 místu. Dále pak Kubát Antonín(51), Míka Vilém(58), Novotný Kryštof(59), Donát Radim(61), Mairych Gabriel(73)

Oblastní přebor ve sportovní gymnastice byl pro Spartak úspěšný 25.11. -26.12.
Sezimovo Ústí – Uplynulé listopadové dny se nesly ve znamení oblastních přeboru Jihočeského kraje a kraje Vysočina ve sportovní gymnastice. Chybět u toho nesměli ani vyslanci Spartaku MAS Sezimovo Ústí.
ŽENSKÉ SLOŽKY
V Trhových Svinech si dala dostaveníčko dívčí a ženská družstva z osmi klubů.

V kategorii V. liga měl sezimoústecký oddíl hned dvojí zastoupení. Družstvo v sestavě Klára Dlouhá, Simona Kolbová, Aneta Kopecká, Hana Slabá a Eva Štemberková vybojovalo stříbrná medaile, přičemž zlato mu uniklo o pouhých 0,676 bodu. Druhý spartakovský kvintet v sestavě Eliška Bártová, Jasmina Jelínková, Sára Klocová, Adéla Kubaláková a Kateřina Sedláková skončil těsně za medailovými stupni na 4. příčce.
Další medaile uložilo do klenotnice Spartaku MAS družstvo v kategorii III. liga. Šestice Kristýna Jirkovská, Eliška Kučerová, Bára Mansfeldová, Tereza Sedláková a Šárka Tisoňová a Sandra Vesecká si vystoupala pro stříbro.
Stejný úspěch vybojovaly pro sezimoústecký oddíl jeho reprezentantky v závěrečném závodě kategorie II. liga, jmenovitě Klára Honzíková, Barbora Kešnarová, Diana Kotalíková, Rozálie Rybáková a Marie Slabá.
MUŽSKÉ SLOŽKY
Sportovní gymnasté bojovali o tituly přeborníků Jihočeského kraje a Vysočiny v Českých Budějovicích. A reprezentanti Spartaku MAS Sezimovo Ústí se domů nevrátili s prázdnou.
V kategorii VS 1 (ročník narození 2009 – 2011) získal Matyáš Straka bronz. Do elitní desítky se poskládala i další pětice sezimoústeckých gymnastů a všichni se díky splněným bodovým limitům mohou těšit na účast v prosincovém mistrovství republiky.
Republikový šampionát v Brně nemine ani Františka Vaněčka, který si z Českých Budějovic odvezl zlatou medaili v kategorii VS 4 (2002 – 2003).
POŘADÍ ZÁVODNÍKŮ SPARTAKU MAS – kategorie VS 1 (2009 – 2011): 3. Matyáš Straka, 5. Kryštof Novotný, 6. Gabriel Mairych, 7. Vilém Míka, 8. Radim Donát, 9. Antonín Kubát, … 16. Petr Špak, 17. Martin Machotka, 19. Vojtěch Strnad. Kategorie VS 2 (2007 – 2008): 8. Jan Klečacký, 9. Radek Kümmel, 10. Čeněk Novák, 11. Jindřich Machotka. Kategorie VS 4 (2002 – 2003): 1. František Vaněček.
Autor: Pavel Šácha

MEMORIÁL VÍTA SOMOLÍKA 20.10. Tradičně první na první závod sezony zajíždějí kluci do Prahy na Memoriál Víta Somolíka. V kategorii začátečníků skončil Matyáš Straka na druhém místě před Tondou Kubátem. Radim Donát se umístil na místě pátém. V kategorii mladších žáků skončil Honza Klečacký na šestém místě. Do finále na hrazdě se probojovali Jindra Machotka a Radkem Kümmel.

ZÁVODY NOVÁ VČELNICE 20.10. V sobotu 20. 10. se sezimácká skupinka děvčat vydala na svůj první podzimní závod do Nové Včelnice. A hned to cinklo. Zlato si odnesla Sandra Vesecká a hned za ní skončila Tereza Vonešová. V další kategorii se na druhém místě umístila Eliška Bártová, následována Sárou Klocovou. Bramborová medaile zůstala pro Julii Špakovou.

SOUSTŘEDĚNÍ MUŽI 11.8. – 18.8. Jíž po šesté proběhlo letní oddílové soustředění v zařízení TĚLOCVIČNÉ JEDNOTY SOKOL PLZEŇ I. Druhým rokem oddělení chlapci a děvčata. Soustředění chlapců se zúčastnilo 20 cčlenů z Spartaku a 6 dívek s oddílu Viktorka Tábor.

SGM MISTROVSTVÍ ČR JEDNOTL.+DRUŽSTVA
O víkendu 16.-17. 6. 2018 proběhlo v hale SK Slavia v pražských Vršovicích Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice mužů, kategorie žáci. Boje začali v sobotu kategorií starších žáků, bohužel bez účasti gymnastů ze Spartaku. Poté následovali dorostenci, kde skončil František Vaněček na devátém místě.
Odpoledne nastoupila kategorie mladší žáci. Zde jsme měli zastoupení v počtu sedmi závodníků. V závodě družstev se z počtu sedmnácti týmu naši chlapci prvního týmu ve složení Jan Klečacký Antonín Kulhavý, Radek Kümmel, Matyáš Ludvík umístili na 15 místě. Druhé družstvo ve složení Čenda Donát, Fulei Nazarii, Daniel Kohout skončilo sedmnácté. V jednotlivcích byl nejlepší Klečacký Jan na 37 místě.

V neděli odpoledne pak probíhali závod kategorie nejmladší žáci. I zde jsme měli zastoupení v počtu šesti. První družstvo Novotný Kryštof, Mairych Gabriel Donát Radim skončilo na čtrnáctém místě, druhé družstvo nejmladších žáků ve složení Kubát Antonín Jech Dalibor a Špak Petr skončilo na místě dvacátém. V jednotlivcích se nejlépe umístil Kryštof Novotný na 40 místě.