NÁBOR DO PŘÍPRAVKY ODDÍLU SPORTOVNÍ GYMNASTIKY PRO DÍVKY ROČNÍKŮ NAROZENÍ 2014 A 2015

Sebou:  oblečení na cvičení (dres/upnuté tílko, leginy, cvičky/přezůvky), pití

Pro bližší informace kontaktujte paní trenérku Pavlu Vonešovou na tel: 773002943.

Pro všechny, kdo by se rádi podívali, jak holky v Plzni „tvrdě“ trénují, jsme vytvořili odkaz, kde najdete fotky a videa.

Heslo pro pro přístup k videím je: plzen.

NAŠE ZÁVODNICE NA LODM

V tomto týdnu (23.6 – 27.6) probíhá v Liberci IX. Olympiáda dětí a mládeže. Do reprezentačního družstva Jihočeského kraje se z našeho oddílu nominovaly Maruška Slabá a Dianka Kotalíková.

Spolu s děvčaty z Merkuru ČB v pondělí 24.6. bojovaly v závodu družstev. V nabité konkurenci obsadilo družstvo Jihočeského kraje celkově 9. místo, čímž o 2 příčky vylepšilo své umístění z poslední LODM v roce 2017 v Brně.  Výsledky naleznete zde.

Děvčata mají po svém závodě čas navštívit jiné sporty a povzbudit další reprezentanty Jihočeského kraje (např. Vojtu Prokopa, syna našeho trenéra Jirky).

Děvčatům přejeme ať si tuto sportovní událost užijí naplno.

Další fotky z akce najdete zde.

MČR JEDNOTLIVKYŇ VE SPORTOVNÍ GYMNASTICE

Ve dnech 22. a 23.6. se v Hale Věry Čáslavské v Černošicích u Prahy uskutečnilo Mistrovství České republiky jednotlivkyň ve sportovní gymnastice.

Jako první do závodu vstoupila v sobotu ráno v kategorii VS4 B (žákyně)  Sandra Vesecká, která přes počáteční nezdar na bradlech, zajela zbytek závodu velmi dobře a skončila na konečném 42 místě. Z závodě kategorie VS5 B (juniorky) měl náš oddíl hned dvojí zastoupení. Bradla bohužel i pro tento závod zůstala pro naše děvčata začarovaná ale i tak se s nimi i zbývajícím nářadím popraly velmi dobře. Maruška Slabá vybojovala 21 místo a pozadu nezůstala ani Klárka Honzíková, která skončila 23. Dlouhý závodní den zakončil závod kategorie VS6 B (ženy), ve kterém se po podařením výkonu umístila Dianka Kotalíková na 13. místě.

V neděli  si premiéru na svém prvním „velkém“ závodě odbyla Simča Kolbová, která závodila v povinných sestavách v kategorii VS1 A. V nabité konkurenci nejlepších děvčat z celé republiky nakonec vybojovala 21 místo.

Všem děvčatům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu 👏

Kompletní výsledky a záznamy závodů jednotlivých kategorií najdete zde.

Další fotografie najdete zde.

Konec jarní části gymnastické sezony 2019

Poslední společná akce na závěr jarní části sezóny, proběhla v areálu restaurace Hilton v Sezimově Ústí. Kluci i děvčata společně se svými trenéry, rodiči a příznivci se rozloučili  s gymnastikou.

Nyní se těší na letní soustředění do Plzně

V letošním roce proběhnou dvě gymnastická soustředění oddílu a to v termínu 3. – 10. 8. pro dívky a 10. – 17. 8. pro chlapce.

SGM MISTROVSTVÍ ČR JEDNOTLIVCŮ A DRUŽSTEV mužů 15.6. 2019

O víkendu 15.6.-16. 6. 2019 proběhlo ve sportovní hale T. J. Sokol Brno I  Mistrovství ČR  jednotlivců a družstev.

Závody probíhali za účasti  šesti nejmladších a mladších žáků ze Spartaku.

V kategorii Nejmladší žáci reprezentovali Spartak dva cvičenci: Radim Donát (29)  a  Gabriel Mairych (45)

V kategorii Nejmladší žáci,   družstvo, ve složení Nazarii Fulei(58),  Jan Klečacký(36), Radek Kümmel(42), Jindřich Machotka(55),  skončilo mezi  čtrnácti družstvy na dvanáctém místě.

Úspěšný krajský přebor žen

Sečteno, podtrženo… v sobotním přeboru Jihočeského kraje a kraje Vysočina holky vybojovaly celkem 9 medailí!👏👍 Máme 4 tituly přebornic Jihočeského kraje a kraje Vysočina👍👏, 3 přímé postupy na Mistrovství ČR!👏🙂

V nejmladší kategorii VS0 A se přebornicí kraje stala Adélka Sikorová 🏆🥇. Na třetím místě jí doplnila Emča Kopecká 🥉👏.

V další kategorii VS1 A si pro bronz došla Simča Kolbová🥉👍. Na 5. místě skončila Hanička Slabá, na 8. místě Evička Štemberková 👏🙂 Ve VS1 B to opět cinklo bronzově pro Klárku Dlouhou 🥉👍

Sany Vesecká si v kategorii VS4 B došla pro krásné 6. místo, Terezka Sedláků jí doplnila na místě 11.👏

Kategorie VS5 B bylo největším překvapením pro Klárku Honzíkovou, která si došla pro zasloužené zlato a titul přebornice kraje 🥇🏆🙂 Hned za ní skončila i přes zdravotní problémy s kolenem Maruška Slabá 🥈 Obě si vysloužily přímý postup na Mistrovství ČR👏🤞6. místo doplnila Rozárka Rybáková, která také bojovala celou sezonu s bolestmi zad.👍👏

Další, kdo se podívá na Mistrovství ČR je Dianka Kotalíková, také přebornice kraje, která postupuje z kategorie VS6 B.🥇🏆

Kategorie VS3 C znamenala další zlato pro naší poslední přebornici Jihočeského kraje a kraje Vysočina Báru Mansfeldovou 🥇🏆. Na 4 místě jí doplnila Anetka Kopecká.👏 V poslední kategorii VS4 C to také cinklo a to díky Terezce Vonešové, která si vybojovala stříbrnou medaili.🥈👏

Ostatní výsledky najdete zde.

Chtěli bychom ještě jednou moc moc poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě závodu. Děkujeme za pomoc při stěhování, za občerstvení pro rozhodčí, za pomoc při samotném chodu závodu. A především děkujeme, že jste nám svěřili Vaše skvělé děti. 🙂🤸‍♀️💚

Poděkování patří rovněž patří Jihočeskému kraji, který tento závod podpořil ze svého rozpočtu.

Přebory Jihočeského kraje a kraje Vysočina mužů 2.6.2019

V neděli 2. 6. 2019 pořádal tj Spartak  v Gymcentru v Českých Budějovicích od 9:30 Oblastní přebor jednotlivců a družstev Jihočeského kraje mužů.

Závodu se zúčastnilo čtyřicet žáků a dorostenců.

V kategorii jednotlivců vybojovali  gymnasté ze Spartaku  jednu bronzovou  tři stříbrné medaile.

V kategorii nejmladších byl druhý Radim Donát, těsně před Gabrielem Mairychem.

Mezi nejmladšími žáky si došel pro bronzovou medaili Jan Klečacký

Dorostenec Fanda Vaněček přivezl do Sezimáku bronz.

V závodě nejmladších  družstev bylo družstvo A Sezimova Ústí na druhém místě a družstvo B na místě čtvrtém.

Družstvo mladších žáků B vybojovalo druhé místo před svými kolegy z družstva Spartaku A

Starší žáky Sezimova Ústí zastupoval Čenda Donát. Společně s gymnasty z Trhových Svinů vybojoval v družstvech druhé místo.

Výsledky

Foto z akce

Májový pohár – Doksy  11.5. 2019

Dvě třetí a dvě čtvrtá místa vybojovali žáci Spartaku 11. 5. v Doksech na Májovém poháru.

Závodu se zúčastnilo 37 žáků ve čtyřech kategoriích. Nejúspěšnější člen výpravy byl Radim Donát. V kategorii nejmladších žáků, skončil na třetím místě. Stejné místo na něj čekalo ve vnořeném závodě.  GYMNASTOJ 2019

Gymnastoj je   Ucelené cvičení – sestava ve vzporu na rukou.

V kategorii mladších žáků skončil Jan Klečacký  těsně pod medailovým místem na místě čtvrtém. Úspěchem byla jeho účast na  ve finále v MÁJOSTOJ 2019

Májostoj je  vyřazovací závod ve stoji na rukou.

Mezi staršími žáky si došel pro bramborovou medaili  Čeněk Donát .

Výsledky

Foto z akce

Jarní pohár T.J. Sokol Plzeň 1 – 7. 4. 2019

Již tradičně se počátkem dubna kluci z oddílu zúčastňují  závodu v Plzni.  Letos si  stihli prohlédnou místo, kde  budou v létě na soustředění a odvezli si  čtyři medaile.

V  kategorii nejmladších žáků byl první Radim Donát, těsně před druhým Gabrielem  Mairychem. V kategorii mladších žáků vybojoval třetí místo  Matyáš Straka.

Mezi dorostenci si stříbrnou medaili z Plzně odnesl František Vaněček

Výsledky

Memoriál A. Součka a P. Petržely – 23.3. 2019

Již v pátek 23.3. se začali sjíždět do Bučovic mladší žáci, aby se v sobotu  23.3.  zúčastnili 40. ročníku memoriálu P. Petržely a A. Součka.

Výprava ze Spartaku přijela v pátek podvečer. Stihla krátký trénink, uvolnění v místním bazénu a noc strávila stejně jako v loňském roce v prostorech DDM Bučovice.

Ráno již  byli všichni připravení, aby ve společnosti  50 mladších žáků  v 18 družstvech,  v tradičně příjemné prostředí, předvedli co nejlepší gymnastické výkony.

Mezi družstvy ze Zlína, Kladna, Brna, Bučovic Lize,Přerova,Prahy, skončilo   družstvo ve složení Matyáš Straka, Antonín Kubát, Radim Donát  na patnáctém místě.

Druhé družstvo. Radek Kümmell, Jindra Machotka a  Jan Klečacký vybojovalo  místo dvanácté.

Mezi jednotlivci se nejlépe vedlo Honzovi Klečackému. Se svými výkony se propracoval  do první dvacítky a skončil na pěkném devatenáctém  místě.